Matematyka
karolinakar
2017-09-25 12:34:45
Paczka żurawiny kosztuje x zł Paczka migdałów jest o 2 razy droższa . Cztery paczki żurawiny kosztują tyle samo co 3 paczki migdałów . odp to 4x= 3(x-2) 4x=3x+2 3x=4(x+2) 4x=3(x+2) Pomocy
Odpowiedź
maciekz1997
2017-09-25 16:31:08

x zl- cena 1 paczki zurawin (x+2) zl - cena 1 paczki migdalow 4x zl- cena 4 paczek zurawin 3(x+2) zl-  cena 3 paczek migdalow 4x= 3(x+2) odp. d  ROZWIAZANIE: 4x= 3(x+2) 4x= 3x+6 4x-3x= 6 x= 6 czyli jedna paczka zurawin kosztuje 6zl cztery paczki zurawin kosztuja 4x= 4*6= 24zl trzy paczki migdalow kosztuje 3(x+2)= 3x+6= 3*6+ 6= 18+6= 24zl  a jedna paczka migdalow kosztuje 24zl : 3 szt= 8zl ODPOWIEDZ: 1 paczka zurawiny kosztuje 6zl, a migdalow 8 zl

Dodaj swoją odpowiedź