Matematyka
gargulka95
2017-09-28 17:47:45
Za m kg po 22,50 za kilogram zapłacono banknotem 20 zł i otrzymano 6,50zł reszty.Ile kg sera kupiono?Rozwiąż równanie
Odpowiedź
tarzan13
2017-09-28 22:44:13

22,5 zl --> 1kg 13,5zl--> x 20zł-6,5 = 13,5zl x= 13,5*1kg/22,5=0,6 kg

Dodaj swoją odpowiedź