Matematyka
josphine22
2017-09-28 20:38:35
a) oszacuj,czy 3,50 zł wystarczy na dwa batony . b) czy 20zł wystarczy na 40 dag śliwek w czekoladzie ? c) witek miał 7 zł.kupił cwierc kilograma landrynek i baton.czy może kupic jeszcze czekoladę? d) co jest droższe: 30 dag landrynek czy baton? e) wybierz trzy rodzaje słodyczy,które możesz kupic,płacąc za wszystkie mniej niż 10 zł,ale więcej niż 8 zł. batonik:1,69zł czekolada:3,95zł śliwki w czekoladzie:4,93zł/100g landrynki:6,54zł/kg proszę pomóżcie !!!!!!!!!! :)
Odpowiedź
dsikora
2017-09-28 22:16:13

a)1,69zł*2=3.38zł 3.50zł wystarczy na dwa batony. b)1dag=10g    4dag*10g=400g    4*4.93zł=19.72zł 20 zł wystarczy na 40 dag śliwek w czekoladzie. c)6.54zł*0.25kg=1.63zł    1.63zł+1.69=3.32zł    7.00zł-3.32zł=3.68zł Nie może kupić czekolady. d)6.54zł*0.30kg=1.96zł Droższe jest 30 dag landrynek. e)baton-1,69zł    czekolada-3,95zł    50dag landrynek- 6.54zł*0.50kg=3.27zł      1,69zł+3,95zł+3,27zł=8,91 zł

Dodaj swoją odpowiedź