Polski
majka543
2017-09-29 00:10:25
Napisz streszczenie dowolnego wybranego przez ciebie dłuższego tekstu . Pamiętaj o zasadzie minimum słów - maksimum treści. proszę to na jutro
Odpowiedź
Kama5559
2017-09-29 00:33:08

"Przypowieść o synu marnotrawnym" Łk 15,11-32 _______________________________________________ Przypowieść ta mówi nam o ojcu i dwóch jego synach. Dowiadujemy się na początku, że ojciec podzielił swój majątek równo pomiędzy nich. Jeden z synów jednak po jakimś czasie opuścił rodzinny dom zabrawszy swoją część majątku. Jednak żył rozrzutnie i szybko roztrwonił swój majątek i został bez żadnych pieniędzy. Żyjąc w biedzie podjął się pracy i zaczął wypasać świnie. Niestety ta praca nie zadowalała go i cierpiał , do tego chodził wciąż głodny gdyż nie mógł jeść strąków które dostawały świnie. Wtedy pomyślał , że sługi jego ojca mają lepiej bo nigdy nie brakuje im chleba. Postanowił więc skruszony wrócic do ojca swego i przeprosić go za to, że wyjechał z domu i roztrwonił cały majątek. Ojciec widząc wracającego syna w oddali szybko wybiegł by go powitać. Skruszony syn bardzo go przeprosił, a ojciec mu wybaczył ciesząc się , że zaginiony syn się odnalazł i wrócił do niego. Z tej okazji rodzic kazał swoim sługom przyodziać syna w najlepsze szaty i przygotować huczną zabawę na cześć jego powrotu. Gdy o tym się dowiedział jego drugi syn był bardzo rozłoszczony, że nigdy ojciec nie wyprawił mu takiej zabawy choć był z nim cały czas i wszystko dla niego robił. Ojciec na to powiedział mu , że wszystko co jego to jest i jego ,  lecz należy się cieszyć z powrotu drugiego syna , gdyż zaginął , ale jednak się odnalazł i to jest wielkie wydarzenie i trzeba się tym faktem radować.

kuba975
2017-09-29 00:34:23

Adaś Cisowski był jednym z uczniów klasy siódmej. Koledzy nazwali go Szatanem, bo był sprytny i potrafił rozwiązać każdą zagadkę        Adaś już miesiąc po przyjściu do szkoły odkrył metodę egzaminowania pana Gąsowskiego i kolegom, którzy mieli być w danym dniu wywołani do odpowiedzi, kazał się dokładnie wyuczyć tematu.     . Profesor historii, wzywał  dwa razy w tygodniu do odpowiedzi zawsze trzech uczniów. Wybierał ze swego notesu trzy nazwiska mające co dziesiąty numer, np. 1, 11, 21. Robił to niezmiennie według reguły wymyślonej przez siebie przed trzydziestoma  laty. Przez kilkadziesiąt lat pracy w szkole jego system odpytywania był nierozszyfrowany..      Historyk był dumny z siódmej klasy, bo zawsze była świetnie przygotowana. Nie przypuszczał, że jego uczniowie umieją historię tylko wyrywkowo.        Pewnego razu profesor się pomylił i do odpowiedzi zostali wybrani inni chłopcy, którzy niestety nie byli przygotowani. Historyk był rozczarowany. Adaś wziął winę na siebie i przyznał się, że zna metodę egzaminowania przez nauczyciela. Zaryzykował i poprosił pana Gąsowskiego o wyznaczenie uczniów , którzy zostaną wywołani do odpowiedzi na kolejnej lekcji. Adaś napisał na kartce te same nazwiska, co profesor.         Profesor z notesu wybrał nazwiska według starej zasady. Podobny tok myślenia zastosował Cisowski, który stwierdził, ze profesor przy wyborze zastosuje jednak stary sposób.  Nauczyciel był zdumiony jego dedukcją.  

Dodaj swoją odpowiedź