Matematyka
sebastian1111
2021-04-08 17:44:45
1 za trzy kilogramy białego sera zapłącono 25 , 20. zł Ile trzeba będzie zapłącić za pięć kilogramów tego sera . 2 Agata kupiłą 2 kg bananów po 2 , 45 zł za kilogram i trzy batony po 0 ,99 zł za sztukę . Ile dostanie reszty z 10 zł .  dzięki za rozwiązania tylko piszcie całe działąnia :* za dobre dajeee najjj :* pozdrawiam :) 
Odpowiedź
grzesiek471
2021-04-08 19:04:34

1.25,20 x5 = 126 zł - tyle trzeba zapłacisz ;) 2. 2x (2,45)  zł + 3 x(0,99)= 4,90 + 2,97 =7.87 zł  10 zł - 7.87 =2,13 zł :) 

michta85
2021-04-08 19:05:49

1. 25,20zł---------->3 kg 8,40zł----------------->1kg 42zł----------------->5 kg 2. 2,45zł------->1kg bananów 4,90zł------->2 kg bananów 0,99*3=2,97 4,90+2,97=7,81 Licze na naj na pewno dobrze :)

Dodaj swoją odpowiedź